Peryferiada - Beskidzka kanikuła filmowa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
Festiwal z klimatem

Festiwal filmowy "PERYFERIADA"

Bezpretensjonalny festiwal filmowy, poświęcony prowincji i peryferiom kina. Festiwalowe wieczory, rozmowy z artystami oraz to, co zobaczymy na ekranie, będą upływać w rytmie „slow”. Kinowe fotele zamieniamy na leżaki, stoliki na pobielone skrzynki, salę kinową na otwartą przestrzeń pod dachem nieba.

Prezentujemy publiczności historie zwyczajne, małomiasteczkowe, prowincjonalne. Nie zamykamy się w żadnych granicach geograficznych. Skupiamy się na obrazach prowincji całego świata. Udowodnimy, że żyjemy wszyscy na jednej „małej pomarańczy” i bez względu na wszelkie uwarunkowania, łączą nas podobne problemy i rozterki rozmaitej maści. Przez proponowany repertuar pragniemy wzbudzić w naszych widzach uważność na samych siebie i na drugiego człowieka.

Nasz festiwal ma przyciągać ludzi prawdziwych, pięknych i wrażliwych.

Czym wyróżnia się festiwal "PERYFERIADA"?

Przede wszystkim charakterem repertuaru, zaproszonymi artystami, letnim klimatem i pięknym miasteczkiem, w którym się odbywa. Zamierzamy tworzyć festiwal, który będzie prowokował do wakacyjnej bezsenności i długich rozmów. Termin „slow”, którego się trzymamy, nie tylko dotyczy nieśpiesznego rytmu wakacyjnych, festiwalowych dni, ale także charakteru i nastroju filmów, które chcemy pokazywać. „Nasze” filmy odbiegają od produkcji, które chcą, bądź muszą się podobać. Ufamy, że publiczność zobaczy na ekranie część własnego życia, by później dzielić się tym doświadczeniem z innymi uczestnikami Peryferiady podczas rozmów do późnych godzin nocnych. Zależy nam na ciepłej i otwartej atmosferze oraz dosyć luźnej formule, którą stwarza sam fakt, że projekcje odbędą się w plenerze, a nie w sali kinowej, która, choć magiczna, to nadal pozostaje zamkniętą przestrzenią odciętą od zewnętrznego świata. Być może ktoś wpadnie na pomysł nocnego spaceru po bajecznych uliczkach Sącza? Może ktoś kogoś zaprosi do tańca na rynku? Może ktoś weźmie ze sobą jakiś instrument? Kto wie? Wszystkie szlachetne chwyty dozwolone. Wszystko się może zdarzyć. Wszystko przed nami. Wierzymy, że z każdą kolejną edycją Beskidzkiej Kanikuły Filmowej, będziemy obrastać w nowe anegdoty i prowincjonalne ploteczki.

Ile kosztują bilety na festiwal?

Zachęcamy do zakupu karnetów na cały festiwal w cenie 135zł. Wejściówki na pojedyncze dni (bilety dzienne na seans filmowy oraz wydarzenie towarzyszące) w cenie 20 zł w przedsprzedaży lub 22 zł w kasie w dniu wydarzenia. Można je nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Starym Sączu (Rynek 5), a także online  lub bezpośrednio przed wydarzeniem.

Beskidzka Kaniukuła filmowa już za nami!

Seanse filmowe
Spotkania i dyskusje
Kino Młodego Widza

Dziura w ziemi

reż.:  Andrzej Kondratiuk

Opowieść

reż.:  Marek Wortman

Panny z Wilka

reż.:  Andrzej Wajda

Kukułeś

reż.:  Maciej Michalski

BARANY. Islandzka opowieść

reż.:   Grímur Hákonarson

Pogrzeb kartofla

reż.:  Jan Jakub Kolski

Jasminum

reż.:  Jan Jakub Kolski

Moja Ozerna

reż.:  Karina Będkowska
Polityka prywatności.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram